V semifinále dospělého Hummel Open Game došlo na velké bitvy. Neskutečný obrat předvedli The Pisstols proti Pološíleným veverkám, velmi napínavé pak bylo i měření sil mezi Aces a Tornados. V elitě si zahrají finále Bobrky a Södra Böhmen, které v amatérech doplňují Žltý Sneh a Bejvávalo. O ženskou trofej budou bojovat DT SaMo a Lassie's snout.

Obě semifinále Mužů Pro nabídla neuvěřitelná dramata. IBK Aces vedli už 4:1 nad Tornados Hradec Králové, jenže soupeř se začal dotahovat. V napínavém druhém poločase Východočeši dokonce vyrovnali na 6:6 a šlo se na nájezdy. V nich se ale vrátili do boje Aces a gólem Jiřího Šincla, který uspěl ve stejné disciplíně už ve čtvrtfinále, postoupili do finále.

Podobně vypadalo také utkání Pološílené veverky – The Pisstols. Výrazně lepší nástup ukázaly veverky, které měly po úvodním dějství nakročeno do bitvy o zlato. „První půle byla hrozná, bylo to 1:5 a vypadali jsme na ručník. V druhé části jsme se trochu semkli, začali jsme dřít a naštěstí nám to tam napadalo,“ vystihl dění na hřišti Radek Dřevěný. Ten v normální hrací době dal čtyři góly a senzačně dovedl duel k remíze 6:6.

V nájezdech se Dřevěný opět prosadil, čímž pomohl k obratu a postupu. „Na nájezdy jsme měli v brance Heriho, který je naše jednička i v Gulliverech. Takže jsme věděli, že tam máme jistotu. No a já jsem jel první a já to umím,“ usmál se Dřevěný. Tím pomohl The Pisstols do finále proti IBK Aces, zatímco hráči Pološílených veverek a Tornados převzali bronz.

Södra Böhmen zvládla semifinále Mužů Elite a ukončila cestu turnajem Gymnáziu Chomutov. Vítězný tým si držel náskok o dvě branky, který mu zůstal až do samotného závěru. Ve finále narazí Södra Böhmen na FBK Bobrky. Druhý účastník souboje o zlato zdolal v nájezdech Libertu.

„Ze začátku nás soupeř přehrával a dával více gólů. Naštěstí jsme se vrátili zpět do zápasu, v nájezdech nás neskutečně podržel Mates a urvali jsme to na svoji stranu,“ zhodnotil Lukáš Kvapil. Právě Kvapil byl florbalistou, který proměnil rozhodující střílení. „U nás v klubu jezdíme dřeváka, takže nájezdy máme natrénované. Vsadil jsem na jistotku, co mi vyšlo, a je to tam,“ těšilo ho.

Zápas mezi Lassie's snout a Židenicemi byl dlouho opatrný a žádný tým si nedokázal vytvořit vyloženou šanci. V podobném duchu také padly obě branky domácích v první půli. Nejprve se nenápadnou střelou od hrazení prosadila Klára Girgleová, kterou o tři minuty později napodobila Javorčeková. Židenicím se ještě zásluhou Hnátkové podařilo snížit, ale víc už do poločasové pauzy hostující hráčky nestihly.

Druhou půli zahájily aktivněji Židenice, které prahly po srovnání, ale domácí Lassie’s se zatáhly do bloku a soupeře do větších šancí nepouštěly. Domácí se snažily hrozit primárně z brejků a po jednom z nich zvonila za Remešovou tyč. Srovnání Židenic přece jen přišlo. V šestatřicáté minutě zahrála Hřebíčková standardní situaci přesně na hůl Michaely Skřivánkové a ta si před prázdnou brankou věděla rady. Vyrovnaný stav nevydržel na VUT dlouho a už o půl minuty později vrátila vedení na domácí stranu Andrea Dernerová. Židenice se k vyrovnání už nedostaly a po dvou zlatých letech se musí spokojit s bronzem.

Utkání Vsetín - DT SaMo přineslo tvrdý boj. V prvním poločase se oba celky dlouho nedokázaly prosadit a byla na nich znát poměrně velká nervozita. První změna skóre přišla v jedenácté minutě, kdy se míček po odrazu od Zamazalové dostal do sítě. Vsetínské dívky odpověděly ve čtrnácté minutě, kdy se k míčku dostala Romana Bačová a posunula výsledek na 1:1. O tři minuty později se dostal Vsetín do vedení a zásluhu na tom měla Eva Urbášková, která přihrála na gól Sáře Seevaldové. Poločas tak vyhrál Vsetín 2:1.

I ve druhé půli se pokračovalo v tvrdé hře, což více sedělo Vsetínu. Držet jednobrankový náskok se domácím dařilo až do 34. minuty, kde DT dokázalo dvěma góly otočit stav a vývoj duelu. Nejprve se prosadila dorážkou Alice Pavlíková, na kterou o několik vteřin později navázala Jana Lišková. Vsetín se už nevrátil do zápasu, a bere tak na letošní Open Game bronzové medaile.

Žltý Sneh porazil v semifinále kategorie amatérů Flamingos Brno 5:1. Většina gólů padala až ve druhé půli, kdy slovenské mužstvo získalo rozhodující výhodu. Ve finále se ke Žltému Snehu připojí Bejvávalo, které nedalo šanci MOPRA.

„Bylo to takové klidné a soupeř hrál dobře. Nemělo to ale zase takový náboj a zápas působil volněji. Čtvrtfinále bylo v porovnání s tímto utkáním běhavější,“ porovnával za Bejvávalo Vojtěch Fedra. Stále však zbývá vyhrát poslední duel k absolutnímu prvenství. „Doufám, že už zvládneme ten poslední krok. Bude to ovšem hodně těžké,“ tuší Fedra.

Autor: Tadeáš Mima

SDÍLEJ PŘÍSPĚVEK

DALŠÍ AKTUALITY

Hummel Open Game už plánuje svůj další ročník

Ani příští rok nebude v Brně chybět významná florbalová akce. Mezinárodní turnaj Hummel Open Game měl letos na programu už svůj třináctý ročník a jeho tradice bude pokračovat i nadále. Příští Open Game 2020 tak bude celkově už čtrnáctá, přičemž se v rámci ní odehraje podvanácté turnaj dětí. Právě mládežnické

Věřil jsem nové koncepci, prozradil vedoucí marketingu Pavel Kocourek

Na chodu Open Game se podílel už v minulých letech, ale tentokrát ho čekala úplně nová výzva. Pavel Kocourek letos převzal roli hlavního marketingového pracovníka a pokusil se nastolit nový způsob, jakým bude turnaj prezentován.  Máš za sebou první ročník v roli marketingového pracovníka Open Game. Jaké z toho máš

Držíme si laťku, za kterou se nemusíme stydět, říká ředitel turnaje Dan Koubek

Průběh Hummel Open Game 2019 měl stejně jako v minulých letech pod dohledem ředitel turnaje Dan Koubek. V rozhovoru se vrátil k uplynulé akci a vyzdvihl důležité myšlenky, které tento ročník přinesl. Jaký je váš celkový dojem z letošního Hummel Open Game? Myslím si, že se nám podařilo uspořádat turnaj v takové kvalitě, na jakou jsou naši