Byl korunován další vítěz Hummel Open Game 2019! V kategorii Muži Elite dosáhl na nejvyšší umístění výběr FBK Bobrky, který přestřílel IBK Södra Böhmen. Hrdinou finále byl střelec hattricku Vlastimil Červenka.

Lepší vstup do utkání měly Bobrky, protože po osmi minutách skóre otevřel Lukáš Kvapil. Na tuto trefu však družstvo Södra Böhmen zareagovalo hodně aktivně a přišel obrat díky dvěma gólům Daniela Tychtla. Nepříznivý stav pro Bobrky tak trval i po prvním poločase.

V následující části hry se ale situace začala obracet. Bobrky měly mezi 34. a 38. minutou skvělou úspěšnost střel, která jim přinesla tři branky v řadě. A všechny z nich zaznamenal Vlastimil Červenka. Právě to byly momenty, s nimiž se Södra Böhmen neuměla vypořádat a nakonec svému soupeři podlehla 2:4.

„Šel jsem do zápasu s tím, že si ho chci užít, což jsem říkal už před začátkem. A nakonec se to podařilo, protože jsme byli výborná parta,“ pochvaloval si Červenka. Ten si díky slepeným gólům vylepšil osobní statistiky na letošní Open Game na bilanci 7+0 a stal se nejlepším střelcem svého mužstva.

„Jsem rád, že se mi povedlo dát hattrick. Hlavně ale chci poděkovat celému týmu, protože jsme vytvořili kolektiv, který dokázal otočit čtyři utkání po sobě. To je úplně super a parta skutečně skvělá,“ pokračoval Červenka. Jeho spokojenost s turnajem tak byla pochopitelně namístě: „Hodně jsem si to užil a příští rok se uvidíme znovu!“

Autor: Tadeáš Mima

SDÍLEJ PŘÍSPĚVEK

DALŠÍ AKTUALITY

Hummel Open Game už plánuje svůj další ročník

Ani příští rok nebude v Brně chybět významná florbalová akce. Mezinárodní turnaj Hummel Open Game měl letos na programu už svůj třináctý ročník a jeho tradice bude pokračovat i nadále. Příští Open Game 2020 tak bude celkově už čtrnáctá, přičemž se v rámci ní odehraje podvanácté turnaj dětí. Právě mládežnické

Věřil jsem nové koncepci, prozradil vedoucí marketingu Pavel Kocourek

Na chodu Open Game se podílel už v minulých letech, ale tentokrát ho čekala úplně nová výzva. Pavel Kocourek letos převzal roli hlavního marketingového pracovníka a pokusil se nastolit nový způsob, jakým bude turnaj prezentován.  Máš za sebou první ročník v roli marketingového pracovníka Open Game. Jaké z toho máš

Držíme si laťku, za kterou se nemusíme stydět, říká ředitel turnaje Dan Koubek

Průběh Hummel Open Game 2019 měl stejně jako v minulých letech pod dohledem ředitel turnaje Dan Koubek. V rozhovoru se vrátil k uplynulé akci a vyzdvihl důležité myšlenky, které tento ročník přinesl. Jaký je váš celkový dojem z letošního Hummel Open Game? Myslím si, že se nám podařilo uspořádat turnaj v takové kvalitě, na jakou jsou naši